ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6572228
*
nr 657 2228
Spegel
förgylld, höjd: 123
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 18:28:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 00:37:35
1
400 kr
20/9 12:10:33
2
350 kr
20/9 12:11:11
2
450 kr
20/9 14:39:57
1
500 kr
20/9 17:23:41
3
1.200 kr
20/9 17:50:27
1
600 kr
20/9 17:51:00
1
700 kr
20/9 17:51:36
1
800 kr
20/9 17:52:04
1
950 kr
20/9 17:52:34
1
1.100 kr
20/9 17:54:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 657 2228
Spegel
förgylld, höjd: 123
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 00:37:35 | 1 | 400 kr |
20/9 12:10:33 | 2 | 350 kr |
20/9 12:11:11 | 2 | 450 kr |
20/9 14:39:57 | 1 | 500 kr |
20/9 17:23:41 | 3 | 1.200 kr |
20/9 17:50:27 | 1 | 600 kr |
20/9 17:51:00 | 1 | 700 kr |
20/9 17:51:36 | 1 | 800 kr |
20/9 17:52:04 | 1 | 950 kr |
20/9 17:52:34 | 1 | 1.100 kr |
20/9 17:54:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02